تبلیغات
اخبار باشگاه رئال مادرید و رونالدو - سخنان عجیب گواردیولا

سخنان عجیب گواردیولا

نویسنده :mohammad miladi
تاریخ:جمعه 8 اردیبهشت 1391-07:46 ق.ظ

اخبار باشگاه رئال مادرید و رونالدو: پپ گواردیولا این روزها سخت تحت فشار است. او بازی رفت در لیگ قهرمانان را به چلسی باخت و در بازی برگشت ال کلاسیکو در لالیگا نیز در نیوکمپ مغلوب رئال مادرید شد.

لیونل مسی هم در این دو بازی کاری از پیش نبرد و اکنون آماج انتقادات گوناگون شده است.

شاید گواردیولا از روز اول حضورش در بارسا تا به امروز، هیچ گاه این گونه فشار رسانه ها و هواداران باشگاه را تجربه نکرده باشد.

هم از این روست که او اندکی از مدار منطق و عقلانیت همیشگی اش خارج شده و سخنانی می گوید که گاه غریب می نماید.

گواردیولا در نشست خبری پیش از بازی برگشست بارسلونا و چلسی، گفته است: هیچ گاه بابت گل نزدن مسی نگران نخواهم شد حتی اگر در 27 دیدار پیاپی نیز نتواند دروازه حریفان را باز کند.

این حرف اگر چه برای روحیه دادن به مسی بیان شده، اما هر عاقلی می داند که محال است فوروارد اصلی یک تیم در 27 بازی گل نزد و مربی آن تیم عین خیالش نباشد!

گواردیولا مسی را از یک هافبک – مهاجم به یک مهاجم محض بدل نکرده است که او در 27 بازی گل نزند!

اما سخن عجیب تر گواردیولا در همان نشست خبری این بود: به مسی حق می‌دهم تا زمانی که نخواهد، دروازه تیمی را باز نکند.

در این حرف بی مبنا و سست، چند نکته به عنوان مفروض وجود دارد:

1- مهاجمی چون مسی حق دارد گل بزند یا نزند.

2- اگر مسی به چلسی و رئال مادرید گل نزد، علتش این نبود که او نتوانست به پیتر چک و کاسیاس گل بزند بلکه او نخواست به این دو دروازه بان گل بزند!

پیداست که هر دو جمله گواردیولا نابخردانه و نامعقول است. گل زدن نه حق مهاجمان که وظیفه آنهاست. مسی هم در دوبازی اخیرش موفق به گلزنی نشد نه اینکه راه رفتن در زمین را به گلزنی ترجیح داده باشد.

آری، فشار روانی سنگین بر گواردیولای خردمند و منطقی، او را به ورطه بیان سخنان نامعقول کشانده است.نوع مطلب : اخبار و مطلب ?