تبلیغات
اخبار باشگاه رئال مادرید و رونالدو - تاریخچه ی ال کلاسیکو

ال كلاسیكو لغتى است كه هیجان، حساسیت و اضطراب را با خود به ارمغان مى آورد. بدون شك دربى ال كلاسیكو طى سال هاى اخیر، حساس ترین و مهیج ترین رقابت در دنیاى توپ گرد بوده است. با شروع رقابت هاى باشگاهى در قاره سبز، بسیارى از فوتبالدوستان براى سوت آغاز ال كلاسیكو لحظه شمارى مى كنند.

ابرار ، حالا شمارش معكوس براى پرواز ال كلاسیكوى شماره ۱۶۰ آغاز شده است. تمامى فوتبالدوستان در سراسر جهان تنها چند ساعت دیگر به تماشاى این بازى جذاب و منحصر به فرد خواهند نشست. ال كلاسیكو همیشه جذاب بوده اما امشب با توجه به شرایط ۲ تیم در جدول این بازى بزرگ جذاب تر از همیشه خواهد بود. رئال مادرید و بارسلونا در حالى مقابل یكدیگر قرار مى گیرند كه هر ۲ با ۷۷ امتیاز صدر جدول را قرق كرده اند و براى كسب عنوان قهرمانى با یكدیگر مى جنگند.آمادگى بالاى بازیكنان ۲ تیم به خصوص مسى و كریس رونالدو نیز مى تواند به جذاب تر شدن این بازى حساس كمك كند.

نگاهى به تاریخچه

ال كلاسیكو فقط یك مسابقه فوتبال نیست و همین مسأله این بازى بزرگ را از دیگر دربى هاى دنیاى توپ گرد متمایز كرده است. جنگ منطقه مذهبى كاتالان و پایتخت نشینان مادرید همواره در كشور اسپانیا ادامه داشته است و حالا این جنگ با نام ال كلاسیكو به مستطیل سبز كشیده شده است. ال كلاسیكو نبرد ۲ فرهنگ كاملاً مخالف در مستطیل سبز است. این رقابت منحصر به فرد در دنیاى فوتبال براى اولین بار در سال ۱۹۲۹ با نام ال كلاسیكو برگزار شد. البته قبل از آن هم ۲ تیم رئال مادرید و بارسلونا بازى هایى را مقابل یكدیگر انجام داده بودند اما كارشناسان فوتبال آغاز ال كلاسیكو را سال ۱۹۲۹ میلادى مى دانند. دقیقاً به همین خاطر است كه درباره تعداد ال كلاسیكو هاى برگزار شده اختلاف نظر وجود دارد. اگر تمام بازى هاى ۲ تیم در چهار چوب رقابت هاى لیگ اسپانیا را در نظر بگیریم، به عدد ۱۵۹ مى رسیم. رئال مادرید و بارسلونا تا كنون در چهار چوب لیگ اسپانیا ۱۵۹ بار مقابل یكدیگر صف آرایى كرده اند كه از این میان ۶۸ برد سهم رئالى ها و ۶۱ برد سهم آبى و انارى هاى بارسلون بوده است. ۳۰ بار نیز این ۲ تیم مقابل یكدیگر به نتیجه تساوى دست یافته اند. باید ببینیم این بار این اعداد و ارقام به چه ترتیب تغییر خواهد كرد.

ال كلاسیكو و كتاب هاى گینس
نبرد بارسلونا و رئال مادرید در سال ۲۰۰۹ میلادى از سوى فدراسیون بین المللى تاریخ و ارقام فوتبال به عنوان حسا س ترین و پر بیننده ترین دربى جهان شناخته شده است. هر چند كه پیش از این ابعاد جهانى ال كلاسیكو بر هیچ فوتبالدوستى پوشیده نبوده اما درج این رقابت فوتبال در كتاب ركوردهاى گینس این رقابت را بزرگتر از همیشه به تصویر مى كشد. ال كلاسیكو با پوشش تلویزیونى ۲ ، ۳ میلیارد نفرى گوى سبقت را از همه رویداد هاى جهان فوتبال ربوده و به تنهایى در صدر جدول پر بیننده ترین رقابت جهان فوتبال ایستاده است. قیمت بلیت این بازى نیز یكى دیگر از ركورد هاى دنیاى فوتبال به حساب مى آید. قیمت بلیست ال كلاسیكو در بازار سیاه در بازى رفت ۲ تیم كه در تاریخ هشتم آذر ماه سال گذشته برگزار شد از مرز ۳۵۰۰ یورو نیز تجاوز كرد!

برترین گلزنان ال كلاسیكو
رائل، مهاجم اسطوره اى كهكشانى ها با ۱۱ گل در صدر جدول گلزنان ال كلاسیكو قرار گرفته است. مهاجم كهنه كار رئالى ها تا كنون
۱۱ بار توانسته دروازه بارسلونا را با پیراهن سفید مادرید ى ها باز كند. در آستانه ال كلاسیكو روزنامه هاى مادرید به این بازیكن لقب قاتل
آبى و انارى ها را مى دهند.پس از رائول، لازكانو با ۸ گل در رده دوم برترین گلزنان تاریخ ال كلاسیكو قرار دارد. در رتبه هاى بعدى این رده بندى این بازیكنان قرار دارند.
۶ گل: رگوئیرو، لوئیز انریكه و لیونل مسى
۵ گل: اسكولا، ریوالدو و رونالدینیو
۴ گل: روبیو ، سانودو، ونتولرا، لكوئه، ماس، آربیزا، لینه كر، اتوئو و ون نیستلروى
۳ گل: رامون، سامیتیر، مارتین، اورایستو، رومارید ، زامورانو، رونالدو و آنرى
برنابئو، قاتل میهمانان
استادیوم رویایى سانتیاگو برنابئو در رقابت هاى فصل اخیر لالیگا قتلگاه میهمانان رئال مادرید بوده است. رئالى ها تاكنون ۱۵ بار در استادیوم خانگى خود مقابل رقباى اسپانیایى ایستاده اند و هر ۱۵ بازى را نیز با پیروزى پشت سر گذاشته اند.
۱۵ بازى خانگى و ۱۵ پیروزى آمار خارق العاده اى است كه شاگردان مانوئل پلگرینى از خود به جاى گذاشته اند. با توجه به این آمار به نظر مى رسد پیروزى در استادیوم خانگى رئال مادرید حتى براى تیم آماده اى مثل بارسلونا هم سخت باشد. البته بارسلونا نیز در ۱۵ بازى خارج از خانه خود فقط یك بار طعم باخت را چشیده است.?