تبلیغات
اخبار باشگاه رئال مادرید و رونالدو - بیوگرافی کاکا

1_نام اصلی این نابغه فوتبال یک نام طولانی به این صورت است که ترکیبی از نام پدر و مادر اوست:"ریکاردو ایزکسون دو سانتوس لیتی"

2-نامش در لیست صد چهره مطرح جهان که از سوی مجله تایم 2008 منتشر شد به چشم میخورد.
3-برادر کوچکترش که رودریگو نام دارد هم فوتبال بازی میکند.او در حال حاضر عضو تیم میلان است.
4-در هفت سالگی در تیمی به نام الفاویل بازی میکند البته نه به میل خودش بلکه مدیران مدرسه از شیطنت های او که به جبر خانواده به سائوپائولو امده بودند و مدرسه اش را عوض کرده بودند به ستوه امده و این را تنها راه دور نگه داشتن وی میدانستند.
5-هنگامی که 18 سال سن داشت در اثر شیرجه زدن غیر اصولی دچار اسیب جدی میشود که بسیاری گمان میکردند او باید برای همیشه از فوتبال خداحافظی کند.
6-والدین اش به خاطر سلامتی پسرشان او را مجبور میکردند تا هر یکشنبه به کلیسا برود و به این ترتیب از خدا تشکر کند.

-طی یک مصاحبه اعلام کرد من فهمیده ام که ایمان به خدا باعث میشود تا شما موفق شوید و اوست که میخواهد شما به جایی برسید یا نه.
8-عادت دارد بعد از هر بازی مستقیم به کلیسا رفته و دعا کند چون این کار را باعث موفقیت هایش میداند و همیشه تی شرتی به این مضمون که من به اراده خدا معتقدم در کمد لباس هایش وجود دارد.
9-انجمنی با عنوان( ورزشکاران خدا) دوست با حمایت او تشکیل شده و در ان از کمک های معنوی سخن میگویند.
10-یکی از علاقمندان جدی موسیقی است که در این زمینه مطالعه شده گام بر میدارد.او علاقه فراوانی به موسیقی سبک گاسپل دارد.
11-تا به حال چندین و چند بار کتاب های مقدس را دوره کرده است.
12-از نوامبر 2004 به عنوان سفیر غذا برای گرسنگان در برنامه های غذایی جهانی برای سازمان ملل فعالیت میکند و به نوعی یکی از جوان ترین اعضای این انجمن است.
13-او از جمله ادم های دو ملیتی است.وی در 12 فوریه 2007 به طور رسمی ساکن افتخاری ایتالیا شد.
14-قرارداد های او به عنوان یک سوپر مدل گران قیمت روز با روز بیشتر میشود.او مدل تبلیغاتی کمپانی ارمانی و ادیداس است
15-همسر او یکی از همسایه های دوران کودکی اش است که کارولین سلیکو نام دارد.ان دو در 23 دسامبر 2005 در یکی از کلیسا های سائوپائولو برزیل ازدواج کردند.
16-فرزند اول کاکا و همسرش که در سائوپائولو در 10 ژوئن متولد شده لوکا سلیکو لیتی نام دارد.

-لقب کاکا که حالا به یک لقب جهانی تبدیل شده را برادرش رویش گذاشته است.او که برایش سخت بود برادرش را صدا بزند به او کاکا میگفت.
18-رسانه های اروپایی از او با نام عجیب ریکی کاکا نام میبرند که این مسئله بار ها باعث خشم او شده است.
19-چند سال پیش یک گربه به اسم چریکس داشت که یکی از همسایگانش به خاطر اخاذی از وی او را میدزدد و تهدید میکند اگر مبلغ یک میلیون دلار به او داده نشود گربه را خواهد کشت ولی کاکا امتناع میکند و گربه به سر نوشت نا معلومی دچار میشود.
20-او دوستان سینمایی بسیاری دارد که باید در میان ان ها به نام ژان کلود ون دام اشاره کرد.او حتی قرار بود زبان بلژیکی را از این بازیگر یاد بگیرد.
21-در مراسم غسل تعمید فرزندش چهره های سرشناس بسیاری حضور داشتند که از میان انها میتوان به بکام-ون دام-جرج کلونی-بیل گیتس . حتی به رئیس سابق سازمان ملل کوفی عنان اشاره کرد.
22-عاشق تعویض گوشی تلفن همراه است و تاکنون میتوان گفت که همه نوع گوشی را در دست داشته است.خودش در مصاحبه ای این کار را نوعی جنون خرید دانست.
23-در کودکی تصاویر بزرگ و پوستر فوتبالیست های معروف را جمع اوری میکرد که مادرش همه انها را یک روز بیرون ریخت.
24-عاشق ورزش های دیگر است اما کسی نمی داند که او روزگاری میخواسته یک بوکسور حرفه ای شود.هر چند بعد ها به این نتیجه رسید که جثه اش به درد چنین ورزش سنگینی نمیخورد

-نوشته های گراهام گرین و پل شریدر را دوست دارد.او یک مجموعه داستان هم در دست انتشار دارد که انها را به همراهی همسرش از افسانه کودکی شان جمع اوری کرده است.
26-طی یک مصاحبه تلویزیونی مجری مراسم گفت که به خنده های او حسودی اش میشود چون انگار از ته دل میخندد و او هم به سرعت جواب داد چه حرف مزخزفی.
27-مبلغ قراردادش برای تبلیغ خمیر دندان اورال انقدر بالا بود که کمپانی از خیر استفاده نام وی در ان محصول گذشت و به جایش تصمیم گرفت تا از توبی مگوایر استفاده کنند.
28-زیدان بار ها و بار ها او را ستوده است و گفته که این پسر در فوتبال روز جهان یک نقطه عطف به شمار میرود.
29-مدتی مو هایش را به دست یک ارایشگر اشپانیایی می سپرد که ارایشگر هنر پیشه های معروفی چون انتونیو باندراس و ونسان کسل است اما این روز ها مدل مو هایش را به خواست همسرش تغییر میدهد.
30-در مدرسه به دلیل ربودن مداد رنگی های دوستش توبیخ شد.ان دوست این روز ها سردبیر یک روزنامه ورزشی است و بار ها این مسئله را در مقالات مختلف عنوان کرده است تا انکه وکلای کاکا ترتیبی دادند که در صورت تکرار این امر به پرداخت جریمه محکوم شود.
31-قرار است در یک مجموعه طنز ایتالیایی که به نوعی مصاحبه عجیب ولی خنده دار با اشخاص معروف است به همراه دخترش شرکت کندو
32-شاید خیلی ها این را ندانند که او در کودکی دچار مشکل لکنت زبان اندکی بود که با رفتن به کلاس های گفتار درمانی ان را درمان نمود.
33-به گفته همسرش او در خانه داری به هیچ جا نمیرسد چون تنها غذایی که از پس درست کردنش بر میاید داغ کردن کنسروهای اماده است.
34-یک دختر 18 ساله برای اینکه بتواند با او عکس یادگاری بیندازد به وی مبلغ 5 هزار دلار پیشنهاد داده بود البته به شرط انکه کاکا اجازه بدهد دختر خانم روی سرش با دست شاخ بگذارد.
35-پدر و مادرش در کودکی برای تنبیه کردنش او را یک بار از درختی اویزان کردند و او مدت یک ربع ساعت در ان حالت باقی ماند که باعث شد همان شب از ترس دچار تب بشود.

-اگر میخواهید به او یک کادو بخرید بهترین گزینه یک دسته گل است.او بار ها عنوان کرده که عاشق این است که از سوی هوادارانش به او گل هدیه داده شود.
37-به خاطر کاریکاتوری از وی که در حال نامناسبی او را نشان میداد شکایت کرده و از مجله معتبر نبل اشپالتر مبلغ 2 میلیون دلار خسارت دریافت کرد.
38-پسری از اهالی روستایی در زیمباوه طی یک مصاحبه تلویزیونی به او پیشنهاد داد که مسابقه روپایی بزنند و کاکا با اختلاف 83 روپایی مغلوب شد.کاکا هم ترتیبی میدهد تا هزینه های گذراندن کلاس های فوتبال وی تا مدارج عالی توسط او انجام گیرد.
39-به خوردن بستنی شکلاتی علاقه بسیاری دارد.
40-همسرش در خانه او را "کی" صدا میزند چون چندان به اسم کاکا علاقه ای ندارد و بار ها گفته وقتی دوران فوتبالش تمام شود باید نام اصلی خود را همه جا عنوان کند.
41-باغبانی استخدام کرده تا مراقب گل های خانگی اش باشد چون به خاطر مشغله بسیار نمیتواند خودش این کار را انجام بدهد علی رغم انکه بسیار به داشتن گل و گیاه علاقمند است.
42-یکی از طرفداران دو اتشه تیم شیکاگو بولز است و بعد از هر برد برایشان دسته گلی می فرستد و از انها تقدیر میکند.
43-عنوان کرده بسیار دوست داشت به جای بردپیت باشد چون در استانه 50 سالگی چندین برابر از خودش خوش تیپ تر است.
44-اهمیتی به مارک لباس هایی که میپوشد نمیدهد و بیشتر انها را همسرش برایش تهیه می کند و به سلیقه همسرش لباس میپوشد

-هنگام خستگی عادت دارد که اب بنوشد و چشم هایش را برای چند دقیقه ببندد و این لحظه کسی نباید مزاحم او بشود چون عصبانیت او را میبیند.
46-عطر مورد علاقه وی عطر های مردانه کمپانی کارتیه است.ولی در کل اصولا" چندان اهل استفاده از عطر و ادکلن نیست.
47-قصد دارد کتابی تحت عنوان راهنمای فوتبالیست شدن برای کودکان زیر 10 سال منتشر کند.
48-عکاس پاپاراتزی مجله پیپل قصد داشت از او به همراه همسرش در مراسم ازدواجشان تصویر برداری کند که توسط نیرو های امنیتی حاضر در مراسم دستگیر شد اما به درخواست خود کاکا روز بعد از عروسی ازاد شد.
49-از ادم هایی که خودشان را برتر از دیگران میدانند متنفر است و انها را خودپسندان بی کله عنوان میکند.
50-می گوید:من شرلوک هلمز فوتبال هستم.چرا که درست مانند او خیلی سریع به حیله دشمنانم پی میبرم و دست انها را رو میکنم?