تبلیغات
اخبار باشگاه رئال مادرید و رونالدو - بیوگرافی کاسیاس

روز 20 می 1981 پسر بچه ای در محله موستولس شهر مادرید به دنیا امد که بعد ها به یکی از بزرگترین دروازه بانان دنیا تبدیل شد.
ایکر کاسیاس فرناندز نام کامل این دروازه بان است وی توانست در سال 2008 به افتخاری دست یابد که خیلی از بزرگان فوتبال اسپانیا ارزوی ان را داشتند.

او یکی از محصولات اکادمی باشگاه رئال مادرید است که در سال 1990 بازیهای خود را در این باشگاه اغاز کرد.

وی تا سال 1999 - 1998 در تیم جوانان باشگاه بازی می کرد تا اینکه در ان سال توانست اولین بازی رسمی خود را برای تیم باشگاهیش انجام دهد وی در ان سال جانشین بودو ایگنر دروازه بان اول رئال مادرید شد.

در سال 2000 با حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا در برابر والنسیا به جوانترین دروازه بانی تبدیل شد که در کل فینالهای تاریخ لیگ قهرمانان حضور می یابد.

در ان بازی رئال مادرید توانست با نتیجه 3 - 0 تیم والنسیا را شکست دهد و هشتمین قهرمانی خود را در این جام جشن بگیرد.
ولی در این بین کاسیاس دچار افت شدیدی شد و جای ثابت خود را به سزار سانچز داد ولی گویی فینال لیگ قهرمانان همیشه برای این دروازه بان خوش یمن است.

در فینال لیگ قهرمانان در سال 2002 سزار سانچز دچار مصدومیت شد و بار دیگر کاسیاس جوان درون دروازه رئال مادرید قرار گرفت تا این تیم بتواند با درخشش وی و زیدان با نتیجه 2 - 1 تیم المانی بایرلورکوزن را شکست داده و برای نهمین در اروپا به مقام قهرمانی نایل شود.

در سال 2008 قرارداد خود را با رئال مادرید تا سال 2017 تمدید کرد.
تیم ملی اسپانیا

اولین بازی کاسیاس برای تیمهای ملی اسپانیا مربوط می شود به حضور وی در تیم ملی زیر 17 سال اسپانیا که با 16 سال سن جوانترین عضو ان تیم بود.

کاسیاس توانست با این تیم در سال 1997 در فینال جام جهانی زیر 17 ساله های دنیا حضور پیدا کند و با شکست برزیل قهرمان دنیا شود.

در بین دروازه بانان تاریخ تیم ملی اسپانیا زوبیزارتا با 126 بازی ملی در مکان اول قرار دارد و کاسیاس با 114 بازی در رتبه دوم جای گرفته است و به زودی رکورد زوبیزارا را می شکند
کاسیاس همچنین توانست در سال 1999 همراه با تیم ملی جوانان اسپانیا به مقام قهرمانی جهان برسد.

اولین بازی ملی او برای تیم بززگسالان اسپانیا در سال 2000 و در مقابل تیم سوئد بود. در سال 2002 او ابتدا به عنوان جانشین سانتیاگو کانیزارس وارد جام جهانی شد ولی با تصادف عجیبی که موجب مصدومیت کانیزارس شد ایکر کاسیاس به عنوان دروازه بان اصلی اسپانیا در جام معرفی شد.

کاسیاس توانست در مرحله یک شانزدهم نهایی به یک قهرمان ملی تبدیل شود زیرا در ان مرحله اسپانیا به تیم ملی ایرلند جنوبی برخورد کرد و بازی به ضربات پنالتی کشیده شد.

کاسیاس جوان در ان بازی بود که مهارت خود را در گرفتن ضربات پنالتی با گرفتن دو ضربه به اهالی فوتبال نشان دهد.

کاسیاس در مسابقات مقدماتی یورو 2004 نیز دروازه بان اول اسپانیا بود که در دوره مقدماتی فقط 4 گل دریافت کرد ولی با این وجود اسپانیا نتوانست به طور مستقیم به دوره پایانی راه یابد و می بایست در بازی پلی اف به دیدار تیم نروژ می رفت که بار دیگر تیم ملی اسپانیا با درخشش کاسیاس موفق شد مجوز حضور در مرحله نهایی یورو را کسب کند در ان دو بازی کاسیاس موفق شد دروازه خود را بسته نگه دارد.

کاسیاس در جام جهانی 2006 نیز حضور داشت و با وجود اینکه فقط 2 گل دریافت کرد ولی تیم ملی اسپانیا نتوانست به مقام درخور توجه ای دست یابد.

کاسیاس در یورو 2008 به عنوان کاپیتان جام قهرمانی را بالای سر برد تا تیم ملی اسپانیا بتواند با کاپیتانی وی بعد از 44 سال بار دیگر بر بام فوتبال اروپا بنشیند.
اوج کار کاسیاس در این جام به بازی مقابل تیم ملی ایتالیا برمی گردد . این بازی در واقع تقابل دو دروازه بان اول دنیا به حساب می امد در طرفی بوفون و در سوی دیگر کاسیاس قرار داشت و هر دو دروازه بان نیز کاپیتان تیمهای خودشان بودند.

این بازی به ضربات پنالتی کشیده شد که کاسیاس با گرفتن 2 ضربه از بازیکنان تیم ایتالیا توانست بوفون را شکست دهد.

 ?